Przybij piątkę ze Sławkiem

„Przybij Piątkę Pierwszej Pomocy ze Sławkiem Akimow” to kolejna akcja pomocy poszkodowanemu w wypadku młodemu człowiekowi.

Wydarzenie, którego pomysłodawczynią jest Monika Ślubowska z „Pomaganie jest fajne” miało miejsce w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jana Łaskiego w Łasku. Licznie uczestniczyła w nich młodzież z łaskich. Był tez przywitany gorącymi oklaskami sam Sławek.

Podczas imprezy zorganizowano m.in. pokazy pierwszej pomocy z udziałem m.in. Moniki Mazur, aktorki występującej w serialu medycznym „Na sygnale”.
Była też loteria fantowa, z której dochód wyniósł ponad 4 tys.zł. To mniej więcej koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego.

W kwietniu miną dwa lata od wypadku Sławka. Przypomnijmy, 24 kwietnia 2014 roku niespełna wówczas 25-letni Sławomir Akimow z podłaskich Teodorów tradycyjnie pokonywał kolejne kilometry na swoim rowerze. Przygotowywał się do dorocznego maratonu Łaskich Jastrzębi. Nie wystartował w nim jednak. Miał wypadek podczas tego kolarskiego treningu. Efekt: złamany kręgosłup, uszkodzony rdzeń kręgowy porażenie wszystkich kończyn. Żyje tylko dzięki temu, że miał wysportowane ciało, a lekarze ze zgierskiego szpitala wiedzieli jak mu pomóc. Po miesiącach pobytu w szpitalu przyszedł czas na ośrodki rehabilitacyjne. Teraz Sławek jest w domu, ale wciąż potrzebna jest mu kosztowna rehabilitacja.