II marszobieg dla Sławka Akimowa

557c69dc3c6c4_o,size,933x0,q,70,h,947eacMimo upału blisko tysiąc osób uczestniczyło, zdaniem organizatorów, w II Charytatywnym Marszobiegu dla Sławka Akimowa.

Impreza sportowowo-rekreacyjna wspomagająca rehabilitację młodego kolarza Sławomira Akimowa, poszkodowanego w wypadku drogowym podczas treningu, zorganizowana została na ponad 4,5-km trasie z kościoła pw. św. Faustyny Kowalskiej na łaskim Przylesiu do Teodorów. Uczestnicy pokonali trasę maszem, biegiem, na rowerach, konno, na rolkach i deskorolce.

Po marszobiegu jego uczestnicy spotkali się na festynie zorganizowanym na terenie szkoły w Teodorach. Marszobieg odbył się pod honorowym patronatem księży: Jarosława Wojtala, proboszcza parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku i Jarosława Grzesiaka, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Teodorach. Patronat sportowy nad imprezą objęła Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi. A zorganizowało go Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa przy współpracy Wiejskiego Stowarzyszenia Nasze Sprawy z Teodorów.