Dzianis Mazur wygrywa w Sędziejowicach!

DSC_0304Białorusin Dzianis Mazur pierwszy na mecie w Sędziejowicach! Tuż za nim Łotysz Kristers Ansons. Najlepsze z Polaków, Dawid Burczak na ostatnim stopniu podium.

Dzianis Mazur z Kadry Białorusi wygrał 1. etap XXIV Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Objął tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej i punktowej wyścigu oraz rywalizacji siedemnastolatków. Drugi na metę w Sędziejowicach wjechał Kristers Ansons z Reprezentacji Łotwy. Natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Dawidowi Burczakowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sędziejowice. Liderem klasyfikacji aktywnych po pierwszym etapie został Kacper Półtorak z ekipy KS Deichmann Abus Mat Sobótka.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie prowadzenie objęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego Świdnica, która wyprzeda kolejno Kadrę Białorusi oraz UKS Copernicus Toruń – szkołę Michała Kwiatkowskiego.

W piątek drugie etap wyścigu – „Po Powiecie Zduńskowolskim”. Start szybko punktualnie o 16:15. Meta i start zostaną usytuowane na ul. Złotnickiego przy Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli.

Wyniki 1. etapu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej” (do pobrania)