Burczak wygrywa w Łasku!

etaplask051-20170715Dawid Burczak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy wygrał 3. etap XXIV Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Tuż za nim, na metę wjechał Dzianis Mazur, który obronił pozycję lidera wyścigu.

Dawid Burczak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy został zwycięzcą 3. etapu XXIV Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Tym samym w klasyfikacji generalnej z trzeciej pozycji, awansował do 2. klasyfikacji generalnej.

Tuż za nim, na metę wjechał Dzianis Mazur, który obronił pozycję lidera wyścigu. Jednocześnie, utalentowany Białorusin przewodzi w klasyfikacji punktowej, aktywnych i siedemnastolatków. Podczas dekoracji w Łasku otrzymał wszystkie turniejowe koszulki.

Na najniższym stopniu podium, tym razem znalazł się Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus Toruń), triumfator ze Zduńskiej Woli, który spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Zarówno Burczak, jak i Wawrzyniak nadal tracą niewiele do liderującego Białorusina i podczas ostatniego etapu, rozgrywanego na terenie Gminy Buczek, mogą pokusić się o zwycięstwo w całym wyścigu. Ostatnim polskim triumfatorem Tour de Lodz był Marcin Saczak z SMS Toruń, który w 2009 stanął na najwyższym stopniu podium.