Dawid Burczak: Będę walczył do samego końca!

etaplask065-20170715Ze zwycięzcą etapu „Po Powiecie Łaskim” rozmawialiśmy o  rywalizacji o zwycięstwo w Tour de Lodz oraz jego udziale 70. edycji juniorskiego GP Général Patton 2017.

Za nami trzecia odsłona rywalizacji. Wygrałeś etap i awansowałeś na pozycję lidera. Czy w Buczku powalczysz więc o pełną pulę?

– Ten etap już za nami. Najważniejsze, że udało się wywalczyć pierwsze miejsce i awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jutro ostatnia rozgrywka, więc nie pozostało mi nic innego, jak walczyć do samego końca o zwycięstwo w wyścigu.

Jesteś świeżo po 70. edycji juniorskiego GP Général Patton 2017. Wyścig do najłatwiejszych nie należy. Wystarczy Ci siły na jeszcze jedne 100 km „Dookoła Buczku”?

– Zgadza się. Tydzień temu, miałem okazję powalczyć GP Général Patton. Zająłem tam wysokie, dziesiąte miejsce, ale przyznam, że czułem lekki niedosyt. Jutro ostatni etap. Przed nami ponad 100 kilometrów do pokonania, a w nogach mamy już przecież trzy wcześniejsze etapy. Mam jednak siłę by pokonać ten etap i ukończyć wyścig z jak najlepszym rezultatem.

To już nie jest Twój pierwszy udział w wyścigu „Po Ziemi Łódzkiej”, jak ocenisz trasy? To trudne tereny?

– To mój drugi start w Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Trasy są wiec mi znane, teren płaski, wiec bardzo często dochodzi do szybkiego finiszu, na którym trzeba być bardzo skoncentrowanym. Łatwo można popełnić błąd.