Dzianis Mazur triumfatorem 24. Wyścigu „Po Ziemi Łódzkiej”

buczek021-20170716

Białorusin Dzianis Mazur wygrał XXIV Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Zwycięzcą ostatniego etapu został jego rodak Dzianis Marchuk.

Etapem dookoła Buczku zakończył się 24. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej”. W klasyfikacji końcowej zwyciężył Dzianis  Mazur, który był liderem od początku wyścigu. Młody kolarz prowadził od pierwszego etapu „Dookoła Sędziejowic”, który wygrał i mimo ataków rywali, nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa.

Najtrudniejszy był drugi i ostatni etap wyścigu. Szczególnie liderowanie od początku wymaga niemałej koncentracji, cały czas trzeba uciekać rywalom. Tym bardziej, że nie było mnie w niedzielnej uciecze. Na szczęście, udało się ich dogonić i obronić prowadzenie w wyścigu – powiedział na mecie zwycięzca, który jest również aktualnym mistrzem Białorusi juniorów w jeździe na czas.

Na podium wyścigu stanęli również Dawid Burczak z SMS Świdnica, zwycięzca etapu „Po Powiecie Łaskim” oraz Karol Wawrzyniak z UKS Copernicus Toruń, który wygrał etap „Po Powiecie Zduńskowolskim”. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniosła ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Świdnicy.

Zwycięzcą ostatniego etapu został Białorusin Dzianis Marchuk, który wyprzedził kolejno Adam Kusia (SMS Świdnica) i Kristersa Ansonsa (Reprezentacja Łotwy). Podchodzący z Wielunia Adam Kuś,  aktualny mistrz Polski juniorów, wywalczył również nagrodę dla najlepszego zawodnika z Województwa Łódzkiego.

W oficjalnym podsumowaniu zawodów udział wzięli: Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Wicestarosta Marek Krawczyk oraz Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski.

Ten wyścig to doskonała forma promocji Powiatu Łaskiego na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Ci młodzi ludzie, pokazują, że w XXI wiek, zawładniętym przez powszechną cyfryzację, jest cały czas miejsce na sportowe hartowanie ducha. Dziękuję wszystkim organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia – powiedziała Starosta Teresa Wesołowska

Zawody były współfinansowane ze środków przekazanych przez sponsorów oraz dotacji jst: Województwa Łódzkiego, Powiatu Łaskiego, Powiatu Zduńskowolskiego, Gminy Buczek, Gminy Łask i Gminy Sędziejowice.

Dziękuję wszystkim ekipom za udział i sportową rywalizację na wysokim poziomie. Wszystkim którzy wspierali nasze stowarzyszenie, sponsorom i przedstawicielom samorządów dziękuje za okazaną pomoc. Słowa podziękowania kieruję również do całego komitetu organizacyjnego oraz wolontariuszy za ciężką i mozolną pracę. To był bardzo udany wyścig – powiedział po zakończeniu imprezy Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.

 

Komplet wyników 24. Wyścigu „Po Ziemi Łódzkiej” (do pobrania)